ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


Podmiot odpowiedzialny: POL-NIL S.A.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Substancja czynna leku Abapter, peryndopryl, jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę (ACE).

Peryndopryl rozkurcza naczynia krwionośne, co ułatwia przepływ krwi przez naczynia krwionośne i serce.

W jakim celu stosuje się Abapter
• leczenie nadciśnienia tętniczego,
• leczenie niewydolności serca (tylko Abapter 2 mg i Abapter 4 mg),
• zmniejszenie ryzyka występowania incydentów kardiologicznych, takich jak zawał serca lub choroba niedokrwienna serca u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową, u pacjentów po przebytym zawale i/lub po zabiegu operacyjnym mającym na celu poprawę dopływu krwi do serca.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest sól tert-butyloaminowa peryndoprylu. Każda tabletka zawiera 2 mg, 4 mg lub 8 mg soli tert-butyloaminowej peryndoprylu, co odpowiada 1,669, 3,338 lub 6,676 mg peryndoprylu.

Ponadto lek zawiera:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu węglan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Należy połknąć tabletkę popijając szklanką wody. Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, rano, przed jedzeniem. Lekarz określa dawkowanie leku.

Zazwyczaj stosowana dawka:

Wysokie ciśnienie: zazwyczaj dawką początkową i podtrzymującą są 4 mg raz na dobę. Po miesiącu, jeśli istnieje potrzeba lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. 8 mg raz na dobę jest maksymalną zalecaną dawką stosowaną przy leczeniu wysokiego ciśnienia.

U pacjentów powyżej 65 roku życia, zazwyczaj dawką początkową są 2 mg przyjmowane raz na dobę. Po miesiącu lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg przyjmowanych raz na dobę, a jeśli istnieje potrzeba do 8 mg raz na dobę.

Niewydolność serca (tylko Abapter 2 mg i Abapter 4 mg): zazwyczaj dawką początkową są 2 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka zalecana w leczeniu niewydolności serca.

Pacjenci ze stabilną chorobą wieńcową: zazwyczaj dawką początkową są 4 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka zalecana w tym wskazaniu.

U pacjentów powyżej 65 roku życia zazwyczaj dawką początkową są 2 mg raz na dobę. Po tygodniu lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg raz na dobę, a następnie po kolejnym tygodniu do 8 mg raz na dobę.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z najbliższym oddziałem doraźnej pomocy medycznej lub skontaktować się z lekarzem. Najczęstszym objawem przedawkowania leku jest spadek ciśnienia krwi, który może prowadzić do wystąpienia zawrotów głowy i utraty przytomności. W przypadku wystąpienia wymienionych objawów zaleca się ułożenie pacjenta z uniesionymi kończynami dolnymi.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Zaleca się przyjmowanie leku Abapter przed jedzeniem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Pacjentki będące w ciąży lub przypuszczające, że są w ciąży powinny o tym fakcie poinformować lekarza.
Lekarz poradzi przerwanie przyjmowania leku Abapter przed zajściem w ciążę lub jak najszybciej po otrzymaniu informacji o zajściu pacjentki w ciążę i zaleci przyjmowanie innych leków niż Abapter.

Nie zleca się przyjmowania leku Abapter we wczesnym etapie ciąży i nie może być stosowany od trzeciego miesiąca ciąży, ponieważ może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka i powodować poważne uszkodzenia.

Należy poinformować lekarza, jeśli jest się w trakcie karmienia piersią lub o zamiarze rozpoczęcia karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Abapter u matek karmiących piersią, a lekarz może podjąć decyzję o zmianie leczenia, jeśli pacjentka zamierza dalej karmić piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia noworodków lub wcześniaków.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ
Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here