ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podmiot odpowiedzialny: POL-NIL S.A.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Substancja czynna leku Abapter, peryndopryl, jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę (ACE).

Peryndopryl rozkurcza naczynia krwionośne, co ułatwia przepływ krwi przez naczynia krwionośne i serce.

W jakim celu stosuje się Abapter
• leczenie nadciśnienia tętniczego,
• leczenie niewydolności serca (tylko Abapter 2 mg i Abapter 4 mg),
• zmniejszenie ryzyka występowania incydentów kardiologicznych, takich jak zawał serca lub choroba niedokrwienna serca u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową, u pacjentów po przebytym zawale i/lub po zabiegu operacyjnym mającym na celu poprawę dopływu krwi do serca.

SKŁAD LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest sól tert-butyloaminowa peryndoprylu. Każda tabletka zawiera 2 mg, 4 mg lub 8 mg soli tert-butyloaminowej peryndoprylu, co odpowiada 1,669, 3,338 lub 6,676 mg peryndoprylu.

Ponadto lek zawiera:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu węglan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

DAWKOWANIE LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Należy połknąć tabletkę popijając szklanką wody. Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, rano, przed jedzeniem. Lekarz określa dawkowanie leku.

Zazwyczaj stosowana dawka:

Wysokie ciśnienie: zazwyczaj dawką początkową i podtrzymującą są 4 mg raz na dobę. Po miesiącu, jeśli istnieje potrzeba lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. 8 mg raz na dobę jest maksymalną zalecaną dawką stosowaną przy leczeniu wysokiego ciśnienia.

U pacjentów powyżej 65 roku życia, zazwyczaj dawką początkową są 2 mg przyjmowane raz na dobę. Po miesiącu lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg przyjmowanych raz na dobę, a jeśli istnieje potrzeba do 8 mg raz na dobę.

Niewydolność serca (tylko Abapter 2 mg i Abapter 4 mg): zazwyczaj dawką początkową są 2 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka zalecana w leczeniu niewydolności serca.

Pacjenci ze stabilną chorobą wieńcową: zazwyczaj dawką początkową są 4 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka zalecana w tym wskazaniu.

U pacjentów powyżej 65 roku życia zazwyczaj dawką początkową są 2 mg raz na dobę. Po tygodniu lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg raz na dobę, a następnie po kolejnym tygodniu do 8 mg raz na dobę.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z najbliższym oddziałem doraźnej pomocy medycznej lub skontaktować się z lekarzem. Najczęstszym objawem przedawkowania leku jest spadek ciśnienia krwi, który może prowadzić do wystąpienia zawrotów głowy i utraty przytomności. W przypadku wystąpienia wymienionych objawów zaleca się ułożenie pacjenta z uniesionymi kończynami dolnymi.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Zaleca się przyjmowanie leku Abapter przed jedzeniem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Pacjentki będące w ciąży lub przypuszczające, że są w ciąży powinny o tym fakcie poinformować lekarza.
Lekarz poradzi przerwanie przyjmowania leku Abapter przed zajściem w ciążę lub jak najszybciej po otrzymaniu informacji o zajściu pacjentki w ciążę i zaleci przyjmowanie innych leków niż Abapter.

Nie zleca się przyjmowania leku Abapter we wczesnym etapie ciąży i nie może być stosowany od trzeciego miesiąca ciąży, ponieważ może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka i powodować poważne uszkodzenia.

Należy poinformować lekarza, jeśli jest się w trakcie karmienia piersią lub o zamiarze rozpoczęcia karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Abapter u matek karmiących piersią, a lekarz może podjąć decyzję o zmianie leczenia, jeśli pacjentka zamierza dalej karmić piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia noworodków lub wcześniaków.

DOKUMENTACJA LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAREZERWUJ ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O ABAPTER (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here