AbapterJak działa i kiedy stosujemy Abapter?

Substancja czynna leku Abapter, peryndopryl, jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę (ACE).

Peryndopryl rozkurcza naczynia krwionośne, co ułatwia przepływ krwi przez naczynia krwionośne i serce.

W jakim celu stosuje się Abapter
• leczenie nadciśnienia tętniczego,
• leczenie niewydolności serca (tylko Abapter 2 mg i Abapter 4 mg),
• zmniejszenie ryzyka występowania incydentów kardiologicznych, takich jak zawał serca lub choroba niedokrwienna serca u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową, u pacjentów po przebytym zawale i/lub po zabiegu operacyjnym mającym na celu poprawę dopływu krwi do serca.

REKLAMA

Jaki jest skład Abapter, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sól tert-butyloaminowa peryndoprylu. Każda tabletka zawiera 2 mg, 4 mg lub 8 mg soli tert-butyloaminowej peryndoprylu, co odpowiada 1,669, 3,338 lub 6,676 mg peryndoprylu.

Ponadto lek zawiera:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu węglan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


Masz problem z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg?

Jeżeli szukasz odpowiedniego preparatu na żylaki i uczucie ciężkich nóg, zapoznaj się z polecanym suplementem wspomagającym prawidłowe działanie naczyń krwionośnych.

TabletkiOcenaCena
Varicorin 9.4Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Abapter – jak stosować ten lek?

Należy połknąć tabletkę popijając szklanką wody. Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, rano, przed jedzeniem. Lekarz określa dawkowanie leku.

Zazwyczaj stosowana dawka:

Wysokie ciśnienie: zazwyczaj dawką początkową i podtrzymującą są 4 mg raz na dobę. Po miesiącu, jeśli istnieje potrzeba lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. 8 mg raz na dobę jest maksymalną zalecaną dawką stosowaną przy leczeniu wysokiego ciśnienia.

U pacjentów powyżej 65 roku życia, zazwyczaj dawką początkową są 2 mg przyjmowane raz na dobę. Po miesiącu lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg przyjmowanych raz na dobę, a jeśli istnieje potrzeba do 8 mg raz na dobę.

Niewydolność serca (tylko Abapter 2 mg i Abapter 4 mg): zazwyczaj dawką początkową są 2 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka zalecana w leczeniu niewydolności serca.

Pacjenci ze stabilną chorobą wieńcową: zazwyczaj dawką początkową są 4 mg raz na dobę. Po dwóch tygodniach lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 8 mg raz na dobę. Jest to maksymalna dawka zalecana w tym wskazaniu.

U pacjentów powyżej 65 roku życia zazwyczaj dawką początkową są 2 mg raz na dobę. Po tygodniu lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 4 mg raz na dobę, a następnie po kolejnym tygodniu do 8 mg raz na dobę.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z najbliższym oddziałem doraźnej pomocy medycznej lub skontaktować się z lekarzem. Najczęstszym objawem przedawkowania leku jest spadek ciśnienia krwi, który może prowadzić do wystąpienia zawrotów głowy i utraty przytomności. W przypadku wystąpienia wymienionych objawów zaleca się ułożenie pacjenta z uniesionymi kończynami dolnymi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Abapter – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się przyjmowanie leku Abapter przed jedzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Abapter w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentki będące w ciąży lub przypuszczające, że są w ciąży powinny o tym fakcie poinformować lekarza.
Lekarz poradzi przerwanie przyjmowania leku Abapter przed zajściem w ciążę lub jak najszybciej po otrzymaniu informacji o zajściu pacjentki w ciążę i zaleci przyjmowanie innych leków niż Abapter.

Nie zleca się przyjmowania leku Abapter we wczesnym etapie ciąży i nie może być stosowany od trzeciego miesiąca ciąży, ponieważ może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka i powodować poważne uszkodzenia.

Należy poinformować lekarza, jeśli jest się w trakcie karmienia piersią lub o zamiarze rozpoczęcia karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Abapter u matek karmiących piersią, a lekarz może podjąć decyzję o zmianie leczenia, jeśli pacjentka zamierza dalej karmić piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia noworodków lub wcześniaków.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Abapter i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Abapter – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Abapter. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Abapter m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Abapter? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Abapter.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.