Cliovelle

Cliovelle jest Hormonalną Terapią Zastępczą HTZ (ang. HRT Hormon Replacement Therapy). Zawiera dwa typy hormonów żeńskich, estrogen i progestogen. Lek Cliovelle jest stosowany u kobiet w okresie pomenopauzalnym przez przynajmniej 1 rok od ostatniej naturalnej menstruacji.

Cliovelle jest stosowany w celu:

Złagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie
W czasie menopauzy spada ilość estrogenu produkowanego w ciele kobiety. Powoduje to objawy takie jak: uczucie gorąca natwarzy, szyi, w klatce piersiowej, „uderzenie gorąca”. Cliovelle łagodzi te objawy. Cliovelle może zostać zalecone pacjentce tylko gdy objawy znacznie utrudniają codzienne życie.

Zapobiegania osteoporozie
Po menopauzie u niektórych kobiet rozwija się kruchość kości (osteoporoza). Wszystkie dostępne opcje należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym. Jeśli pacjentka jest narażona na zwiększone ryzyko złamań z powodu osteoporozy i inne leki nie są odpowiednie, można stosować Cliovelle w celu zapobieżenia osteoporozie po menopauzie.

Jaki jest skład Cliovelle, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: estradiol 1 mg w postaci estradiolu walerianianu oraz noretysteronu octan 0,5 mg.

− Ponadto lek zawiera: kopowidon, laktozę jednowodną, magnezu stearynian i skrobię kukurydzianą

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Cliovelle – jak stosować?

Cliovelle należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Twój lekarz prowadzący będzie przepisywał lecząc twoje objawy najniższą konieczną dawkę leku i zalecał jej przyjmowanie przez jak najkrótszy czas. Jeśli sądzisz, że zastosowana dawka jest zbyt lub niedostatecznie silna porozmawiaj z lekarzem.

Należy przyjmować jedną tabletkę na dobę, nie robiąc przerw między poszczególnymi opakowaniami (blistrami) leku. Najlepiej przyjmować tabletki zawsze o tej samej porze dnia, popijając je dużą ilością wody.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjentka zażyła za dużą dawkę tego leku, powinna skontaktować się ze swoim lekarzem lub szpitalem w celu oceny ryzyka i uzyskania porady. Jeżeli przez pomyłkę pacjentka zażyła dodatkową dawkę leku, mimo tego następnego dnia należy wziąć normalną dawkę.

W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana mogą wystąpić nudności i wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cliovelle – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cliovelle w okresie ciąży i karmienia piersią?

Cliovelle stosuje się wyłącznie u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Jeśli zajdziesz w ciąże przestań brać Cliovelle i skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Cliovelle

Ulotka Cliovelle – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Cliovelle przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cliovelle m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Cliovelle w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Cliovelle

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cliovelle? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

3 komentarze do “Cliovelle”

  1. Po tych tabletkach nareszcie mogę normalnie spać męczyłam się 2 lata bo myślałam że to przejdzie jestem tylko trochę śpiąca po nich ale to i tak nic w porównaniu z horrorem którym przeżyłam .

    Odpowiedz
  2. Cliovelle przywrociło u mnie najgorsze zaburzenia menopauzy z koszmarnymi szumami w głowie na czele. Ponadto powodował inne objawy (owłosienie na twarzy, „wąsy”, ostre kłucie w jajnikach). Okropny preparat, który zamiast pomóc tak mi zaszkodził, że ponad rok od odstawienia, a dolegliwości nadal się utrzymują. Przerażający świst w głowie – lekarze nic tu nie dają. Odradzam kobietom zazywanie tego badziewia.

    Odpowiedz
  3. Zaczęłam zażywać lek cliovelle i przy17 tabletkę wystąpiło obfite krwawienie i co dalej przerwać zażywanie a następnie po okresie zacząć nowy blister dodam zewczesniej zazywalam klinomorm przez10 lat robiąc przerwę 7 dniowa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Cliovelle. Podziel się doświadczeniami na forum.